Aktualności

Inwestycje

FILTRUJ

2024.06.11 12:18

Przebudowa trzech przystanków między Zabrzegiem a Zebrzydowicami

Przystanki kolejowe Zabrzeg Czarnolesie, Drogomyśl oraz Pruchna zmodernizowane zostaną w ramach modernizacji linii kolejowej E 65 na trasie Zabrzeg – Zebrzydowice. Projekt zakłada m.in. przebudowę peronów. Wszystkie zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

2024.06.05 9:51

W Zebrzydowicach powstanie nowy most kolejowy

LINIA E 65 NA ODCINKU ZABRZEG – ZEBRZYDOWICE

Rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej E 65 na odcinku Zabrzeg – Zebrzydowice. Jednym z kluczowych elementów inwestycji będzie budowa nowego mostu kolejowego w Zebrzydowicach. Obiekt umożliwi korektę przebiegu linii kolejowej. W efekcie pociągi będą sprawniej kursować w kierunku granicy z Czechami oraz z Zebrzydowic do Zabrzegu i dalej – do Goczałkowic, Tychów czy Katowic.

2024.04.09 15:04

Jak będzie wyglądał nowy przystanek Katowice Akademia? (infografika)

LINIA E 65 NA ODCINKU KATOWICE SZOPIENICE PŁD. – KATOWICE PI...

Wkrótce rozpocznie się modernizacja linii kolejowej E 65 na odcinku Katowice Szopienice Południowe – Katowice Piotrowice. W ramach inwestycji w stolicy województwa śląskiego wybudowane zostaną trzy nowe przystanki kolejowe. Jeden z nich – Katowice Akademia – powstanie między ulicami Damrota i Francuską. Obiekt będzie przystosowany do obsługi podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się. 

2024.04.05 14:29

5 mld złotych na inwestycje kolejowe w województwie śląskim

LINIA E 65 NA ODCINKU BĘDZIN – KATOWICE SZOPIENICE PŁD., LIN...

Efektem wielkich i ważnych inwestycji na odcinku Katowice Szopienice Płd. – Katowice – Katowice Piotrowice oraz Zabrzeg – Zebrzydowice będzie zwiększenie dostępu do kolei oraz usprawnienie podróży i przewozu towarów na linii kolejowej do granicy z Czechami. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dwie umowy o łącznej wartości ponad 5 mld zł netto. Inwestycja jest w 85% dofinansowana z Unii Europejskiej z instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

2024.03.20 14:05

Sosnowiec: budowa przejścia podziemnego w rejonie ul. Chemicznej i Piotrkowskiej

LINIA E 65 NA ODCINKU BĘDZIN – KATOWICE SZOPIENICE PŁD.

Mieszkańcy Sosnowca zyskają nowy przystanek kolejowy – Sosnowiec Środula. Bezpieczny dostęp do niego zapewni nowo budowane przejście podziemne w rejonie ulic Chemicznej i Piotrkowskiej. Obiekty powstaną w ramach modernizacji linii kolejowej E 65 na odcinku Będzin – Katowice Szopienice Południowe.

2024.03.15 13:20

Na przystanku kolejowym Piasek powstaje nowy peron

LINIA E 65 NA ODCINKU TYCHY – MOST WISŁA

Postępuje realizacja jednej z największych inwestycji kolejowych w historii województwa śląskiego. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują trzy odcinki linii kolejowej E 65 w regionie. Na szlaku Tychy – Goczałkowice prowadzone są prace m.in. na przystanku kolejowym Piasek.

2024.02.26 16:16

Przebudowa przystanku kolejowego Goczałkowice

Na trasie Tychy – Goczałkowice przebudowane zostaną cztery przystanki kolejowe. To część jednej z największych w historii województwa śląskiego inwestycji kolejowej. Lepszy dostęp do kolei zyskają m.in. mieszkańcy Goczałkowic. 

2024.02.05 18:37

W Pszczynie powstanie bezpieczne przejście podziemne

LINIA E 65 NA ODCINKU TYCHY – MOST WISŁA

Jednym z głównych celów modernizacji linii kolejowej E 65 w województwie śląskim jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom. Na ul. Hallera w Pszczynie rozpoczęły się prace przy budowie nowego, bezpiecznego przejścia podziemnego. 

2024.01.17 18:37

Zmiana organizacji ruchu na ul. Hallera w Pszczynie

LINIA E 65 NA ODCINKU TYCHY – MOST WISŁA

W ramach modernizacji linii kolejowej E 65 na odcinku Tychy – Goczałkowice rozpoczęły się prace na ul. Hallera w Pszczynie. W miejscu przejazdu kolejowo-drogowego powstanie bezpieczne podziemne przejście dla pieszych.